I Memoriał Szchowy im. Ryszarda Semeniuka

11 lutego 2016

Wójt Gminy Wojsławice, Zespół Szkół Publicznych, Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki oraz UKS „ARKA” byli organizatorami I Memoriału Szachowego im. Ryszarda Semeniuka, który odbył się
w Zespole Szkół Publicznych w Wojsławicach w sobotę, 6 lutego 2016 roku. Celem turnieju było upamiętnienie czołowego szachisty i wielokrotnego mistrza powiatu chełmskiego, który odszedł od nas zbyt wcześnie. W zmaganiach wzięli udział szachiści z gmin: Wojsławice, Leśniowice, Białopole, Dorohusk oraz Kamień.

Oficjalnego otwarcia turnieju dokonali Wójt Gminy Wojsławice Henryk Gołębiowski oraz Dyrektor ZSP Andrzej Czerniej.

Po zaciętej walce zwycięzcą został aktualny mistrz powiatu chełmskiego i jednocześnie uczeń śp. Ryszarda – Paweł Burda z Wojsławic. Drugi był Stanisław Klim z Leśniowic, trzeci Henryk Maruszewski z Białopola, czwarty Jarosław Smalej z Leśniowic, piąty Dominik Kiełbasa również z Leśniowic, a szósty Jarosław Nizio z Wojsławic.

Najlepszym juniorem został Marek Błaszczuk z Dorohuska, najlepszą zawodniczką Karolina Radecka z Leśniowic, a najmłodszym zawodnikiem Piotr Jasiuk z Wojsławic.

W ramach memoriału zostały rozegrane również Mistrzostwa Gminy Wojsławice. Kolejność prezentuje się następująco: pierwszy Paweł Burda, drugi Jarosław Nizio, trzeci Dawid Stasiuk. W kategorii gimnazjum zwyciężył Michał Ciećka, drugi był Norbert Górnik, a trzeci Sebastian Kaliton. W kategorii SP klasy IV-VI pierwszy był Dawid Majewski, drugi zaś Jarosław Nowaczek.
Z kolei w kategorii SP klasy I-III najlepszym okazał się Kacper Seredowski, drugi był Julian Jasiuk, a trzeci Piotr Jasiuk. Najlepszą zawodniczką w gminie została Martyna Szczepanik.

Sędzią szachowym zmagań był Wiesław Radzięciak, a nad przebiegiem całego turnieju czuwał opiekun sekcji szachowej w ZSP Wojsławicach Kolonii – Józef Majuk. Pamiątkowe puchary i medale zwycięzcom wręczali: Wójt Gminy Wojsławice Henryk Gołębiowski, Dyrektor GCKSiT Sylwia Jasiuk oraz Prezes UKS „ARKA” Jolanta Wlaź.

Uczestnicy turnieju byli bardzo zadowoleni z pomysłu organizacji memoriału i zapowiedzieli już swój udział w przyszłorocznym memoriale.