IV Rodzinny Turniej Szachowy

6 czerwca 2017

1 czerwca w świetlicy szkolnej odbył się IV Rodzinny Turniej Szachowy. W zawodach uczestniczyło 30 szachistów, w tym 23 uczniów naszej szkoły. Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Turniej indywidualny podzielony był na 4 kategorie: uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej (8 osób), uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej (9 osób), uczniowie gimnazjum (6 osób) oraz seniorzy (7 osób).

Dodatkową klasyfikacją była kategoria drużyn rodzinnych. Drużynę rodzinną tworzyły przynajmniej dwie osoby reprezentujące rodzinę. W turnieju uczestniczyło 6 drużyn.

W kategorii klas 1-3 szkoły podstawowej zwyciężył Jasiuk Julian, drugi był Olejarz Jakub a trzeci Jasiuk Piotr. W tej kategorii uczestniczył najmłodszy szachista turnieju Być Hubert z klasy 1.

W kategorii klas 4-6 szkoły podstawowej pierwsze miejsce zajął Nowaczek Jarosław, drugi był Olejarz Dawid a trzeci Poznański Bartosz.

W kategorii gimnazjum pierwszy był Nowaczek Przemysław, drugi był Górnik Norbert a trzeci Ciećka Michał.

Kategorię seniorów wygrał Łuczkiewicz Arkadiusz – Szachowy Mistrz Powiatu Chełmskiego w 2017 r., drugie miejsce zajął Żołnierczuk Stanisław a trzecie Burda Paweł.

Klasyfikację drużynową wygrała drużyna rodziny Jasiuków w składzie: Jasiuk Julian, Jasiuk Piotr i ich wujek Stasiuk Dawid.

Drugie miejsce zajęła rodzina Burdów w składzie Has Gabriela oraz jej wujkowie Burda Paweł i Burda Tomasz.

Trzecie miejsce zajęła drużyna braci Przemysława i Jarosława Nowaczków.

Czwarte miejsce drużyna Olejarzy w składzie Olejarz Dawid i Olejarz Jakub.

Piąte miejsce rodzina Górników: Górnik Norbert i jego tato Górnik Andrzej.

Szóste miejsce zajęli bracia Bojko Mariusz i Bojko Mateusz.

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze. Trzy najlepsze osoby w poszczególnych kategoriach otrzymały medale a trzy pierwsze rodziny otrzymały puchary-statuetki. Nagrody ufundowane przez UKS „Arka” wręczali Pani Dyrektor Justyna Starko-Gadzała, Prezes UKS „Arka” Jolanta Wlaź i organizator turnieju – opiekun Koła Szachowego Józef  Majuk. Turniej sędziował Paweł Burda.