IV Turniej Sołectw Gminy Wojsławice

IV Turniej Sołectw Gminy Wojsławice

21 sierpnia 2018

12 sierpnia 2018 r. na boisku przy Szkole Podstawowej w Wojsławicach-Kolonii  odbył się kolejny, już czwarty w tej formule Turniej Sołectw Gminy Wojsławice. Jest to jedno z najbardziej rekreacyjnych wydarzeń, które stanowi ważny czynnik integrujący mieszkańców naszej gminy, propaguje aktywne form spędzania wolnego czasu, a także popularyzuje zdrową sportową rywalizację.

W tegoroczne rozgrywki zaangażowało się 16 sołectw, które utworzyły 9 drużyn.  Było wiele ciekawych konkurencji takich jak wędkarstwo, przeciąganie liny, sztafeta w gumofilcach, piłka nożna, siatkówka, strzelectwo sportowe oraz rzut lotką dla radnych, sołtysów i członków rad sołeckich. Dla najmłodszych przygotowane były konkurencje sportowe i dmuchane zjeżdżalnie. O miejscu w klasyfikacji generalnej turnieju decydowała suma punktów zdobytych za miejsca zajęte w poszczególnych konkurencjach.  Klasyfikacja końcowa Turnieju Sołectw 2017 przedstawia się następująco:

I miejsce        ul. Krasnystawska i Witoldów

II miejsce       Turowiec, Wólka Putnowicka i Majdan

III miejsce      Partyzancka Kolonia, Nowy Majdan i Czarnołozy

IV miejsce      Huta

V miejsce        ul. Rynek

VI miejsce     ul. Grabowiecka

VII miejsce    Rozięcin

VIII miejsce   Kukawka i Stary Majdan

IX miejsce      ul. Uchańska i Wojsławice-Kolonia.

Doskonała atmosfera podczas zawodów sprzyjała integracji mieszkańców naszej gminy i potwierdziła wyjątkowość tego wydarzenia w skali powiatu. Współpraca wielu podmiotów i wolontariuszy po raz kolejny przyniosła sukces. Nad organizacją turnieju czuwali: Urząd Gminy Wojsławice, Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Wojsławicach, Szkoła Podstawowa w Wojsławicach – Kolonii, GSKS „Vojsławia” Wojsławice. Zawody wędkarskie przeprowadziło Koło Wędkarskie w Wojsławicach, zawody strzeleckie Szkolne Koło Strzeleckie „Acumen”, konkurencje sportowe dla dzieci Uczniowski Klub Sportowy „ARKA”, natomiast Stowarzyszenie Rozwój i Odnowa Gminy Wojsławice przygotowało posiłek dla zawodników turnieju.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację zawodów, dzięki którym możliwe było sprawne przeprowadzenie zawodów!

Klasyfikacja w poszczególnych konkurencjach przedstawia się następująco:

Wędkarstwo:

I Turowiec, Wólka Putnowicka i Majdan

II ul. Krasnystawska i Witoldów

III ul. Rynek

IV Huta

V ul. Uchańska i Wojsławice-Kolonia

VI Partyzancka Kolonia, Nowy Majdan i Czarnołozy

VII Rozięcin

VIII Kukawka i Stary Majdan

IX ul. Grabowiecka

 

Strzelectwo sportowe:

1 Turowiec, Wólka Putnowicka i Majdan

2 ul. Uchańska i Wojsławice-Kolonia

3 ul. Grabowiecka

4 Partyzancka Kolonia, Nowy Majdan i Czarnołozy

5 Kukawka i Stary Majdan

6 ul. Krasnystawska i Witoldów

7 Rozięcin

8 ul. Rynek

9 Huta

 

Siatkówka:

1 ul. Krasnystawska i Witoldów

2 ul. Rynek

3 Huta

4 ul. Grabowiecka

5 Rozięcin

6 ul. Uchańska i Wojsławice-Kolonia

7 Partyzancka Kolonia, Nowy Majdan i Czarnołozy

8 Kukawka i Stary Majdan

9 Turowiec, Wólka Putnowicka i Majdan

 

 

Piłka nożna:

1 Kukawka i Stary Majdan

2 ul. Krasnystawska i Witoldów

3 Partyzancka Kolonia, Nowy Majdan i Czarnołozy

4 ul. Rynek

5 Huta

6 Turowiec, Wólka Putnowicka i Majdan

7 ul. Grabowiecka

8 Rozięcin

9 ul. Uchańska i Wojsławice-Kolonia

Rzut lotką:

1 Rozięcin

2Turowiec, Wólka Putnowicka i Majdan

3 Huta

4  ul. Krasnystawska i Witoldów

5 Partyzancka Kolonia, Nowy Majdan i Czarnołozy

6 ul. Grabowiecka

7 Kukawka i Stary Majdan

8  ul. Rynek

9 ul. Uchańska i Wojsławice-Kolonia

 

Sztafeta w gumofilcach:

1 Partyzancka Kolonia, Nowy Majdan i Czarnołozy

2 ul. Krasnystawska i Witoldów

3 Huta

4 Turowiec, Wólka Putnowicka i Majdan

5  ul. Rynek

6 Rozięcin

7 ul. Grabowiecka

8 ul. Uchańska i Wojsławice-Kolonia oraz Kukawka i Stary Majdan

 

Przeciąganie liny:

1 ul. Krasnystawska i Witoldów

2 ul. Grabowiecka

3 Partyzancka Kolonia, Nowy Majdan i Czarnołozy

4 Rozięcin

5 Turowiec, Wólka Putnowicka i Majdan

6 Huta

7 ul. Rynek

8 ul. Uchańska i Wojsławice-Kolonia oraz Kukawka i Stary Majdan

 

Wyniki Indywidualnych Zawodów Strzeleckich:

W kategorii młodzicy: 

I Weronika Toporowska

II Wiktoria Tokarska

III Patrycja Mech

 

W kategorii juniorzy:

I Norbert Górnik

II Wiktoria Bojko

III Weronika Wasyluk

 

 

W kategorii kobiety:

 I  Natalia Radziszewska

II Agnieszka Mech

III Justyna Bucior

 

W kategorii mężczyźni:

I Tomasz Szpunar

II Paweł Burda

III Radosław Szymczuk

W kategorii batalion młodzieży:

 I Norbert Górnik i Łukasz Sakowski

II Dawid Słoniec i Piotr Tałanda

III Wiktoria Bojko i Wiktor Jasiuk

W kategorii batalion dorosłych:

I Agnieszka Mech i Artur Luty

II Kazimierz Florek i Antoni Bojko

III miejsce Ewa Dańczuk i Róża Gwarda.

Strzelectwo sportowe:

1 Turowiec, Wólka Putnowicka i Majdan (R. Socha – 41pkt, T. Szpunar – 46pkt., M. Trubacz –  31pkt.) – 118 pkt.

2  ul. Uchańska i Wojsławice-Kolonia (A. Mech – 38pkt.., T. Błażucki – 38pkt., A. Bojko – 36pkt.) – 113pkt.

3 ul. Grabowiecka (A. Luty – 32pkt., M. Cymborski – 38pkt., R. Szymczuk – 42pkt.) – 112pkt.

4 Partyzancka Kolonia, Nowy Majdan i Czarnołozy (K. Wasyluk – 38pkt., W. Wasyluk – 34pkt., A. Godlewska – 37pkt.) – 109pkt.

5 Kukawka i Stary Majdan (K. Florek – 38pkt., D. Kaznowski – 33pkt., M. Fijołek – 36pkt.) – 107pkt.

6 ul. Krasnystawska i Witoldów (P. Burda – 42pkt., R. Burda – 27pkt., K. Gugułka – 35pkt.) – 104pkt.

7 Rozięcin (M. Kozak- 40pkt., T. Florek – 23., J. Rymarski – 35pkt.) – 98pkt.

8 ul. Rynek (W. Kortatyńska – 35pkt., P. Szadziuk – 31pkt., K.Tyrka – 26pkt) – 92pkt.

9 Huta (P. Guz – 21pkt., S. Petryczuk – 38pkt., K. Petryczuk – 24pkt.) – 83pkt.

 

 

ZAPRASZAMY NA KOLEJNE ZMAGANIA SPORTOWE ZA ROK!!!

 

logo

Gmina Wojsławice

Oficjalny serwis internetowy Gminy Wojsławice

Kontakt

Adres: Rynek 30, 22-120 Wojsławice
Telefon: 082 5669 102
Telefon/Fax: 082 5669 102
E-mail: gmina@wojslawice.com
NIP: 564-12-61-151
REGON: 000551496
KONTO BANKOWE: 77 8188 0003 2001 0000 1821 0003

Godziny pracy

Poniedziałek : 7:30 - 15:30
Wtorek : 7:30 - 15:30
Środa : 7:30 - 15:30
Czwartek : 7:30 - 15:30
Piątek : 7:30 - 15:30