V MEMORIAŁ SZACHOWY IM. RYSZARDA SEMENIUKA

20 stycznia 2020

Wójt i Rada Gminy Wojsławice oraz Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Wojsławicach byli organizatorami V Memoriału Szachowego im. Ryszarda Semeniuka, który odbył się 11 stycznia 2020 r. w Domu Kultury w Wojsławicach.

Głównym celem memoriału było upamiętnienie czołowego szachisty i wielokrotnego szachowego mistrza powiatu chełmskiego, który odszedł od nas zbyt wcześnie. Pozostałe cele turnieju to stworzenie możliwości sportowej rywalizacji szachistów z powiatu chełmskiego, oraz popularyzacja szachów jako dyscypliny sportowej stanowiącej efektywną formę rozwoju umysłowego.

Memoriał rozpoczął się mszą świętą sprawowaną w intencji śp. Ryszarda, która została odprawiona w kościele pw. św. Michała Archanioła w Wojsławicach. Następnie uczestnicy memoriału udali się do Domu Kultury w Wojsławicach, gdzie zmierzyli się w turnieju szachowym, w którym udział wzięli szachiści z Chełma, Leśniowic, Wierzbicy oraz Wojsławic. Na starcie szachowych zmagań stanęło 42 zawodników.

Zwycięzcą turnieju został Jarosław Smalej z Astry Leśniowice, który wygrał też w kategorii seniorów.

Drugim w kategorii seniorów był Paweł Burda z Arki Wojsławice , a trzecim Michał Dragan z Wierzbicy.

W kategorii juniorzy do lat 18 pierwsza była Natalia Oszust z Astry Leśniowice, drugie miejsce zajął Przemysław Nowaczek, a trzecie Jarosław Nowaczek  z Arki Wojsławic.

W kategorii juniorzy do lat 14 pierwszy był Samuel Tokarczuk z Astry Leśniowice, drugi Patryk Dragan z Wierzbicy, a trzecia Laura Kosarska z Agrosu Chełm.

W kategorii juniorzy do lat 10 pierwszy był Konrad Blacha z Astry Leśniowice, drugi Hubert Być z Arki Wojsławice, a trzeci Paweł Miszczak z Agrosu Chełm.

Sędzią szachowych zmagań był Edward Chowra, a nad przebiegiem całego turnieju czuwał inicjator i organizator turnieju Józef Majuk.

Puchary i dyplomy ufundowane przez Wójta Gminy Wojsławice Henryka Gołębiowskiego uczestnikom turnieju wręczali Dorota Borys oraz Józef Majuk.