WOJSŁAWICE ZAISTNIAŁY W STOLICY
8 października 2016 r. gmina Wojsławice uczestniczyła w wernisażu ogólnopolskiej wystawy plenerowej „PODRÓŻ W KOLORZE. POLSKA. LUBELSKIEJ NAJ”. Jako jedyna gmina biorąca udział w tym wydarzeniu, poza wystawą mieliśmy niepowtarzalną okazję promocji tego, co wyróżnia nas na tle innych gmin województwa lubelskiego.
Oficjalnego otwarcia wystawy dokonał jej autor – Bogdan Wawrzyńczyk, Henryk Gołębiowski – Wójt Gminy Wojsławice i Adam Łopocki – Przewodniczący Rady Gminy Wojsławice. Mieszkańcy stolicy oraz turyści z kraju i zagranicy przechodzący Krakowskim Przedmieściem z wielkim zainteresowaniem zatrzymywali się podziwiając występy artystyczne zespołów i degustując lokalne potrawy. Atmosfera była gorąca. Rozdaliśmy ponad 1000 ulotek promujących atrakcje turystyczne naszej gminy, udzieliliśmy odpowiedzi na setki pytań, rozdaliśmy dziesiątki pysznych ciasteczek, placków na sodzie, pierożków drożdżowych, koreczków z koziego sera. Nie było osoby, która nie spróbowałaby tradycyjnie pieczonego wiejskiego chleba ze smalcem i ogórkiem małosolnym, swojskich wędlin czy prawdziwych miodów. Dokonano licznych degustacji leczniczych nalewek.
Radosny śpiew zespołów z Wojsławic rozbrzmiewał na najbardziej ruchliwej ulicy stolicy. Chór „Wojsławianie” zachwycił czterogłosowym wykonaniem stylizowanych pieśni ludowych, „Czerwona Jarzębina” strojami ludowymi, a „Mada-Bis” młodzieżową aranżacją znanych utworów muzyki pop. Piękne prace rękodzieła artystycznego uczestników warsztatów terapii zajęciowej, obrazy naszych artystów malarzy i stoisko Jakuba Wędrowcza przykuwały uwagę niejednego przechodnia.
Zaangażowanie i niesamowita energia Wojsławian, którą dzielili się z osobami odwiedzającymi nasze stoisko przyczyniły się do ogromnego sukcesu akcji promocyjnej.
Serdecznie dziękujemy za wspólne działanie na rzecz rozwoju naszej gminy:
– Właścicielom gospodarstw agroturystycznych: „Ćmilówka” z Majdanu Ostrowskiego,
„Domu Pod Lipami” z Czarnołoz, „Agro-pszczoła” i „Koziego Raju” z Wojsławic;
– Teresie Szwarc, Jolancie Jarosz, Katarzynie Stasiuk, Alinie Cymborskiej, Halinie Jabłońskiej;
– Stowarzyszeniu Grupa Odnowy Wsi Rozięcin;
– Warsztatowi Terapii Zajęciowej w Wojsławicach;
– Fundacji „Ku Przeszłości”;
– chórowi „Wojsławianie”, „Czerwonej Jarzębinie”, „Madzie-Bis” – zespołom działającym
przy GCKSiT w Wojsławicach;
– Bogdanowi Wawrzyńczykowi, Agnieszce Pietruszka i Katarzynie Sołtys za pomoc w organizacji i dokumentację tego przedsięwzięcia.
Henryk Gołębiowski – wójt gminy Wojsławice uważa, że taka forma promocji gminy była strzałem w dziesiątkę. Warto było pojechać do Warszawy i zaprezentować to, co mamy najlepszego, najpiękniejszego i wyjątkowego. Mam nadzieję, że przyniesie ona oczekiwane efekty w postaci większej ilości turystów i gości odwiedzających nasze tereny. Akcję promocyjną w Warszawie powtórzymy na wiosnę przyszłego roku.